Ücretsiz Dahil Olabileceğiniz Spor Aktiviteleri 

Three cheerful laughing young sport girls walking at the beach, holding fitness mats

Spor hem bedenimiz hem de mental sağlığımız için yaşamımızda çok önemli bir yere sahip. Sporu günlük yaşama ne kadar hızlı adapte edilirsek sonuçları da bir o kadar verimli olacaktır. Çoğumuz bazı zamanlarda maddi kaygılar, vakitsizlik ve benzeri nedenlerden dolayı spora gereken önemi veremiyoruz. Bu nedenle hem günlük yaşamın karmaşasına hem de hareketsiz yaşama ister istemez uyum sağlayabiliyoruz. İşte tam bu noktada size şahane önerilerle geldik! Aşağıda ücretsiz dahil olabileceğiniz spor aktivitelerini bulabilirsiniz. Dilerseniz listeye birlikte göz atalım ve sizin için en keyifli ücretsiz spor aktivitesine beraber karar verelim.

Neden daha fazla hareket etmeliyiz? “Fiziksel Aktivitenin Psikolojimiz Üzerindeki Etkileri Nelerdir? tıklayın!

1. Ücretsiz Online Spor Uygulamalarına Katılın 

Listemizin ilk sırasında ücretsiz online uygulamalar geliyor. Evinizden çıkmadan ve herhangi bir bütçe planlaması yapmadan online spor uygulamalarına katılabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik birbirinden farklı spor aktivitesini evinize getiren bu uygulamalar sizin spor takviminizi oluşturmanıza ve uygulama içinde planlı bir şekilde hareket etmenize olanak sağlıyor. Peki bu uygulamalar neler? Nike Training Club, Fit365 ve Sworkit ile kendinize egzersiz rutini oluşturabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

2. Bahar Aylarında Dağ Bisikleti Gruplarına Katılın

Hemen her mevsim keyifli ve ücretsiz bir spor aktivitesi olan dağ bisikleti özellikle bahar aylarında, yeni başlayacak olanlar için uygun koşullar sunuyor. Baharın taze havasını bisikletinizle keyifli bir sürüş yaparak karşılayabileceğiniz bu keyifli aktivite için dağ bisikleti toplulukları ile tanışabilir ve eğlenceli bir spor grubuna dahil olabilirsiniz. Dağ bisikleti kullanımı hem bedeni güçlendirir hem de zorlu koşullarla baş etmeniz için size fırsat verir. Başlangıç olarak dağ bisikleti kiralayabilir ve bu ekstrem sporu deneyimleyebilirsiniz. Eğer bu sporu yapmaktan hoşlanırsanız kendinize yeni bir bisiklet alarak çeşitli grupların etkinliklerine katılabilirsiniz. 

3. Müzede Yoga Etkinliğine Katılın

Listemizin 3. sırasında kendinizi oldukça iyi hissettirecek bir spor aktivitesinden söz etmek istiyoruz. Yoga hem bedeni hem de ruhu besleyen değerli bir spor dalı. İstanbul’da yaşıyorsanız, her yıl yaz aylarında Sabancı Müzesi tarafından organize edilen “Müzede Yoga” etkinliği oldukça keyifli bir manzarada spor yapma imkânı sunuyor. Üstelik bu keyifli yoga etkinliği için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Müzenin bahçesinde kuş sesleri ve boğaz havası eşliğinde gerçekleştirilen ve sabahın erken saatlerinde başlayan yoga etkinliği için siz de yerinizi vakit kaybetmeden ayırtın deriz! Unutmadan, Müzede Yoga’ya benzer etkinlikler İzmir, Ankara ve Muğla gibi şehirlerde de yapılıyor. Kısa bir internet araştırmasıyla şehrinizdeki etkinliklerin listesini çıkarabilirsiniz. 

4. Trekking Toplulukları ile Tanışın

Doğada keyifli bir yürüyüşe çıkmanın tam zamanı! Ücretsiz dahil olabileceğiniz bir spor aktivitesi arayışındaysanız kesinlikle dağ ve engebeli arazi yürüyüşlerine bir şans verin deriz. Hem doğada keyifli vakit geçirip hem de ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmenize yardımcı olan doğa yürüyüşleri sizi daha dinç hissettirecek bizden söylemesi! Üstelik doğanın tam uyanışa geçtiği bu bahar aylarında spor aktivitelerinizi yaparken kamp fikrine de sıcak bakabilirsiniz.

5. Her Yıl Düzenlenen Koşu Maratonlarına Katılın

Ücretsiz dahil olabileceğiniz spor aktiviteleri listemizin sonuna gelirken koşu maratonlarından bahsetmesek olmazdı. Her yıl ülkemizin farklı lokasyonlarında gerçekleştirilen ulusal maratonların tarihlerini mutlaka not edin. Bu maratonlar arasında en popüler olanı ve en çok katılım sağlananı ise İstanbul Maratonu! Maratonlara katılarak hem birlik ve beraberlik içinde keyifli bir serüven geçirirsiniz hem de bedeninizi güçlendirecek hareketliliği sağlamış olursunuz. Ücretsiz dahil olabileceğiniz spor aktiviteleri arasında yer alan koşu, bireysel ya da toplu olarak gerçekleştirebileceğiniz ve maksimum verim alabileceğiniz aktiviteler arasında yerini koruyor.

2023 yılında gerçekleştirilecek maratonları öğrenmek için “2023 Yılında Yapılacak Maratonlar” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Önerilen Yazılar

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yukarı